,

Predstavnici Podružnice matematičara Valjevo na konferenciji #iRevolucija2015 predstavili su projekat: “Škola ljubitelja informatike i programiranja“

Predstavnici Podružnice matematičara Valjevo na konferenciji #iRevolucija2015 predstavili su projekat: “Škola ljubitelja informatike i programiranja

Sa tradicijom dugom skoro 4 decenije Podružnica DMS-a u Valјevu jedna je od najstarijih udruženja. Prema obimu aktivnosti i rezultatima rada najaktivnije strukovno udruženje ovog kraja.

Podružnica matematičara Valјevo višedecenijskim radom nastoji da u Valјevu stvori bolјe uslove za rad obdarenih mladih matematičara i informatičara. Skoro 30 godina organizuju škole za lјubitelјe matematike „Integral“ koja ima i matematičke i programerske kurseve. Na nju su uglavnom upućeni učenici iz gradskih sredina. Podružnica matematičara je i organizator Škole lјubitelјa informatike i programiranja za grupu od oko 90 učenike iz svih škola sa teritorije grada.

iRevolucija 2015

Leave a Comment